Onomichi – miasto, które zwiedzisz z perspektywy kota

Onomichi – miasto, które zwiedzisz z perspektywy kota
Share

W Onomichi, japońskim mieście w prefekturze Hiroszima, koty ceni się, szanuje i traktuje z wyjątkową empatią. Główna ulica miasta nosi nazwę „Kociej Alei”, populacja miejskich milusińskich liczy ponad 150 tysięcy, a do dyspozycji turystów jest muzeum Maneki-nko, czyli charakterystycznych orientalnych kocich figurek machających łapką. Teraz miasto opracowało jeszcze Cat Street View, stronę umożliwiającą zwiedzanie z perspektywy kota.

Projekt został przygotowany specjalnie po to, by zachęcić turystów i miłośników czworonogów do zwiedzania prefektury Hiroszima. Zresztą naprawdę warto, bo to piękna okolica.

Onomichi (尾 道) to urocze miasto położone wzdłuż Morza Wewnętrznego Seto we wschodniej części prefektury. Leży ono na kilku wysepkach połączonych mostami Shimanami Kaido. Można je też przemierzać komunikacją miejską – małymi promami. Na dodatek teren jest górzysty, wąskie uliczki pną się po zboczach pagórków, a na stokach odwiedzać można wiele  pięknych obiektów architektonicznych, liczne świątynie i muzea. Na brak atrakcji nie można więc narzekać. Miasto cieszy się też dużym wzięciem wśród filmowców, którzy wybierają je na plan seriali i pełnometrażowych produkcji.

Pomysł, by stworzyć stronę internetową pokazującą Onomichi okiem kota to ukłon w stronę tych naprawdę uwielbianych tutaj zwierzaków. Kociarze doceniają ten gest: tysiące osób korzysta ze strony ułatwiającej zwiedzanie.

Przewodnicy na czterech łapach

Do nagrywania lokalizacji na początku zatrudniono 11 kotów. Teraz strona Cat Street View jest stale uzupełniana, pojawiają się nowe lokalizacje, ciekawostki o miejskich obiektach oraz informacje o lokalnych biznesach. W trakcie wirtualnej wędrówki można spotkać 95 kotów, a ich historie użytkownik poznaje, gdy najedzie kursorem na dymki nad ich głowami.

Jednak najważniejsze jest to, że dzięki stronie  można patrzeć na świat oczami kota i podążać za czworonożnymi przewodnikami. Do internetu przesyłane są ujęcia z 360 kamer.

Bezstresowe życie kotów

Jedną z przewodniczek, która pokazuje każdy zakątek miasta, jest kotka Lala o szmaragdowych oczach, na co dzień mieszkająca w salonie fryzjerskim.

Turyści prowadzeni przez kocich przewodników mogą także naocznie przekonać się, że czworonogi mają się tu naprawdę dobrze – dba się o nie, są kochane i doceniane. Każdy mieszkaniec troszczy się o koty, karmi oraz zaspokaja wszystkie potrzeby. W Onomichi tym zwierzętom żyje się naprawdę bezstresowo. Mogą liczyć na właściwą opiekę bez względu na to, czy wybrały samodzielną egzystencję na wolności, czy też wolą mieć przypisany konkretny adres i stałe miejsce do spania.

O to, by kot mógł żyć komfortowo, zadbać można dziś na wiele sposobów. Jednym z nich jest zapewnienie mu dobrostanu także w sferze emocjonalnej. Obecnie służyć mogą temu nowoczesne środki opracowane na bazie kocich feromonów. Preparat pod nazwą Feliway pomaga w wyeliminowania oznak stresu, pozwala na stworzenie mu spokojnego środowiska w domu.

Share

skomentuj

Twój email nie zostanie opublikowany. Pola z gwazdką są obowiazkowe.